• Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Aromaterapi Nedir?

Aromaterapi bitkilerin mükemmel aromaları, özleri, salgıları ve doğal iyileştirme gücü ile binlerce yıldır kullanılan bir alternatif bütünsel terapi şeklidir.

Aromaterapi hem duygusal hem fiziksel hem mental olarak bizi iyileştiren dengeleyen ve yardımcı olan esansiyel yağlarin kullanıldığı ve mutlaka tıbbi yağların olması gerektiği bir tedavi şeklidir.


Uçucu yağların zihin ve beden üzerinde dinamik bir etkisi vardır.

Bu etki temel içgüdülerimiz, düşüncelerimiz ve duygularımız tarafından yönetilen beynin en derin kısımlarına bağlı koku alma hissi ile oluyor. En ilkel, en dürtüsel şekli ile…

Fiziksel düzeyde ise uçucu yağlar kas ağrıları, bedendeki ağrıları hafifletmeye ,dolaşımı arttırarak lokal bölgelerde relax ve rahatlama etkisi yapmaya ve sinüs tıkanıklığını hafifletmeye yardımcı olur.

Her uçucu yağ çok güçlü bir antioksidandır

Botanik aktivite açısından zengin antioksidanlar ve flavonoidler içeren bitkisel yağlar cildin yumuşak kalmasını ve genç görünmesini sağlar.

Hücrelerimizde daha kolay emilerek daha esnek daha sağlıklı bir cilde kavuşmamızı sağlar.

Aromaterapide en çok koklayarak fayda sağlarız

Hipofiz bezimizden içeriye giren kokuların hormonlarımız da yaptığı pozitif etki, frekansımızı yükseltme gibi özellikleri ile zihnimizde stres azaltıcı etkisi ile kortizol seviyemizi düşürür.

Duygularımızı yöneten Serotonin hormonunun salgılanmasini sağlar.

Doğanın bize sunduğu bu mutluluğu çiçek özlerinden rahatlıkla yaşayabiliyoruz.

Aromaterapi ile fiziksel zihinsel duygusal olarak iyileşebiliyoruz

Bunların yanında aromaterapi sayesinde evlerimizde, iş yerlerimizde, difüzörlere damlatacağımız birkaç esansiyel tıbbi yağ ile mutlu ve huzurlu frekansı yüksek, enerjisi yüksek bir ortam oluşturabiliyoruz.

Sağlıkla kalın…

3epotens

21/07/2022
Tasarım ve Kodlama © TFORS. Tüm Hakları Saklıdır.